Co si budeme povídat, život je o jídle, a o tom na Islandu sakra něco vědí. Obecný standart je v Reykjavíku hodně vysoko, místní chefs jsou skvělí, kreativní a nebojí se!

 

Apotek

Apotek je předělaná lékárna v přízemí krásného domu z 30.let minulého století přímo v centru na Austurstræti. Můj tip přes oběd je určitě kombo polévka a ryba dne, večer pak humr&krevety společně s hranolkami s lanýžovým olejem.

 

Matarkjallarinn

Matarkjallarinn nabízí neobyčejné prostředí, nachází se ve sklepě domu v Aðalstræti. Můj tip je Chef’s Secret Menu, šéfkuchař vás překvapí 6 chodovým menu.

 

Fiskmarkaðurinn

Pokud milujete ryby, případně sushi, Fiskmarkadurinn patří k těm nejlepším na Islandu.

 

Forrettabarinn

Super prostor, jídlo i pití. Forrettabarinn je ideální místo, kde začít víkend. Můj tip grilované koňské maso.

 

kopar

Kopar je přímo v přístavu a v horním patře je skvělý výhled skrz obrovské okno. Můj tip? Treska, skopová kotleta a cheesecake.

 

Essensia

Pokud máte rádi italskou kuchyni, Essensia jí umí, mají skvělou pizzu i pastu.

 

matur og drykkur

Matur og Drykkur, v překladu zkátka jídlo a pití je vhodný místo na ochutnání islandský kuchyně. Můj favorit je fish stew.

 

Hamborgarabúlla Tómasar

Pokud chcete rychlej dobrej burger a skvělý hranolky, Burger Joint v přístavu je v tomhle směru legenda. Jejich Offer of the century za dobrý peníze je must!

 

Bonus tip

Jasně, jídlo na Islandu je dost drahý, ale zároveň stojí určitě za to, aspoň jednou! Pokud ale jedete fakt na budget a máte auto, nejnavštěvovanější restaurace na Islandu je IKEA. Najdete jí v Gardabaer, cca 15 min autem od centra a kromě známých koulí a nuget nabízí i islandské a švédské jídla, která se obměňují v čase.